VJ0805H472MXAAC
DigiKey Part Number
VJ0805H472MXAAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805H472MXAAC
Description
CAP CER 4700PF 50V X8R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X8R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0805H472MXAAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)