VJ0805A681FLAAJ32
DigiKey Part Number
720-VJ0805A681FLAAJ32TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805A681FLAAJ32
Description
CAP CER 680 PF 50V NP0(C0G) 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0805A681FLAAJ32 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)