VJ0805A101FLCAJ32 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
100 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
VJ0805A101FLCAJ32
DigiKey Part Number
720-VJ0805A101FLCAJ32TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805A101FLCAJ32
Description
CAP CER 100 PF 200V NP0(C0G) 080
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805A101FLCAJ32 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)