VJ0603Y473JXXAC
DigiKey Part Number
720-VJ0603Y473JXXACTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ0603Y473JXXACCT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ0603Y473JXXACDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603Y473JXXAC
Description
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0603Y473JXXAC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)