VJ0603Y124KXQCW1BC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VJ0603Y124KXQCW1BC |
Description | CAP CER 0.12UF 10V X7R 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.12 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VJ0603Y124KXQCW1BC Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.034" (0.87mm) |