VJ0603Y102KBBAT
DigiKey Part Number
720-VJ0603Y102KBBATTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603Y102KBBAT
Description
MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
Soft Termination
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)