VJ0402Y681KLAAJ32
DigiKey Part Number
720-VJ0402Y681KLAAJ32TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0402Y681KLAAJ32
Description
CAP CER 680 PF 50V X7R 0402 PB T
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0402Y681KLAAJ32 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)