VJ0402A220JXAAC
DigiKey Part Number
720-1541-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1541-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1541-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0402A220JXAAC
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0402A220JXAAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)