VJ0402A101JXJPW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 16,188
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
100 pF ±5% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
VJ0402A101JXJPW1BC
DigiKey Part Number
VJ0402A101JXJPW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0402A101JXJPW1BC
Description
CAP CER 100PF 16V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0402A101JXJPW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)