GA0805Y272JBBBT31G | |
|---|---|
DigiKey Part Number | GA0805Y272JBBBT31G-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GA0805Y272JBBBT31G |
Description | CAP CER 2700PF 100V X7R 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2700 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GA0805Y272JBBBT31G Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.057" (1.45mm) |