GA0402Y222KXBAC31G
DigiKey Part Number
720-GA0402Y222KXBAC31GTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-GA0402Y222KXBAC31GCT-ND - Cut Tape (CT)
720-GA0402Y222KXBAC31GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA0402Y222KXBAC31G
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GA0402Y222KXBAC31G Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)