Image for TR3A106M6R3C1500 is not available
TR3A106M6R3C1500
DigiKey Part Number
718-TR3A106M6R3C1500TR-ND - Tape & Reel (TR)
718-TR3A106M6R3C1500CT-ND - Cut Tape (CT)
718-TR3A106M6R3C1500DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR3A106M6R3C1500
Description
TR3106M6R3AC1500
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 1206 (3216 Metric) 1.5Ohm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
6.3 V