T83C107K010EZZS
DigiKey Part Number
718-1564-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-1564-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T83C107K010EZZS
Description
CAP TANT 100UF 10% 10V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
46 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2312 (6032 Metric) 900mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T83C107K010EZZS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.79mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
10 V