592D226X9010B2T13H is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 1611 (4028 Metric) 1.5Ohm
592D226X9010B2T13H
DigiKey Part Number
592D226X9010B2T13H-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
592D226X9010B2T13H
Description
CAP TANT 22UF 10% 10V 1611
Detailed Description
EDA/CAD Models
592D226X9010B2T13H Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1611 (4028 Metric)
Size / Dimension
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
10 V