592D225X9025A2T15H is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
2.2 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V 1507 (3718 Metric) 8Ohm
592D225X9025A2T15H
DigiKey Part Number
592D225X9025A2T15H-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
592D225X9025A2T15H
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 25V 1507
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
592D225X9025A2T15H Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
8Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1507 (3718 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.146" L x 0.071" W (3.70mm x 1.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
25 V