293D334X9025A2TE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 4,823
Datasheet
Direct
KEMET
Similar
KEMET
0.33 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 1206 (3216 Metric) 13Ohm
293D334X9025A2TE3
DigiKey Part Number
293D334X9025A2TE3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
293D334X9025A2TE3
Description
CAP TANT 0.33UF 10% 25V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
293D334X9025A2TE3 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
13Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
25 V