199D225X9025A6B1E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
2.2 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial
199D225X9025A6B1E3
DigiKey Part Number
199D225X9025A6B1E3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D225X9025A6B1E3
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 25V RADIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
199D225X9025A6B1E3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.173" Dia (4.40mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.378" (9.61mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
25 V