199D106X9025C6A1E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Similar
10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial
199D106X9025C6A1E3
DigiKey Part Number
199D106X9025C6A1E3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D106X9025C6A1E3
Description
CAP TANT 10UF 10% 25V RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
199D106X9025C6A1E3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.458" (11.64mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
25 V