199D106X9025C2B1E3
DigiKey Part Number
718-199D106X9025C2B1E3TR-ND - Tape & Reel (TR)
718-199D106X9025C2B1E3CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D106X9025C2B1E3
Description
CAP TANT 10UF 10% 25V RADIAL
Detailed Description
10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial
EDA/CAD Models
199D106X9025C2B1E3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.360" (9.14mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
25 V