199D106X5020C6V1E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Similar
Datasheet
Similar
10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20 V Radial
199D106X5020C6V1E3
DigiKey Part Number
199D106X5020C6V1E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D106X5020C6V1E3
Description
CAP TANT 10UF 5% 20V RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
199D106X5020C6V1E3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.458" (11.64mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
20 V