199D105X0050B5A1E3
DigiKey Part Number
199D105X0050B5A1E3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D105X0050B5A1E3
Description
CAP TANT 1UF 20% 50V RADIAL
Detailed Description
1 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50 V Radial
EDA/CAD Models
199D105X0050B5A1E3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Capacitance
Lead Spacing
0.125" (3.18mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
50 V