199D104X9035A7V1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
0.1 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V Radial
199D104X9035A7V1
DigiKey Part Number
199D104X9035A7V1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D104X9035A7V1
Description
CAP TANT 0.1UF 10% 35V RADIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
199D104X9035A7V1 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.173" Dia (4.40mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.376" (9.61mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated
35 V