173D336X9015XW is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
KEMET
Similar
KEMET
In Stock: 119
33 µF Molded Tantalum Capacitors 15 V Axial
173D336X9015XW
DigiKey Part Number
173D336X9015XW-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D336X9015XW
Description
CAP TANT 33UF 10% 15V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
173D336X9015XW Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
X
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
15 V