150D684X0015A2B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
0.68 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 15 V Axial
150D684X0015A2B
DigiKey Part Number
150D684X0015A2B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
150D684X0015A2B
Description
CAP TANT 0.68UF 20% 15V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
150D684X0015A2B Models
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
15 V