150D226X0010B2T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
22 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 10 V Axial
150D226X0010B2T
DigiKey Part Number
150D226X0010B2T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
150D226X0010B2T
Description
CAP TANT 22UF 20% 10V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
150D226X0010B2T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
10 V