135D506X9025F6
DigiKey Part Number
135D506X9025F6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
135D506X9025F6
Description
CAP TANT 50UF 10% 25V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 25 V Axial 3Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
135D506X9025F6 Models
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
3Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Tray
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.296" Dia x 0.641" L (7.52mm x 16.28mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
F
Voltage - Rated
25 V