135D277X9050T6
DigiKey Part Number
135D277X9050T6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
135D277X9050T6
Description
CAP TANT 270UF 10% 50V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
270 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 50 V Axial 2Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
135D277X9050T6 Models
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Tray
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.390" Dia x 0.766" L (9.91mm x 19.46mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
T
Voltage - Rated
50 V