TSM3ZJ203MR10
DigiKey Part Number
716-TSM3ZJ203MR10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSM3ZJ203MR10
Description
TSM3 ZJ 20K 20% TR E3
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 kOhms 0.125W, 1/8W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 11.0 Turn Side Adjustment
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Manufacturer
Vishay Sfernice
Number of Turns
11.0
Series
Adjustment Type
Side Adjustment
Packaging
Bulk
Resistive Material
Cermet
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Resistance
20 kOhms
Termination Style
Gull Wing
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Size / Dimension
Rectangular - 0.158" x 0.156" Face (4.01mm x 3.96mm)
Tolerance
±20%