T54EE476M035ESA070
DigiKey Part Number
718-2564-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-2564-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Manufacturer Product Number
T54EE476M035ESA070
Description
CAP TANT POLY 47UF 35V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
43 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 2917 (7343 Metric) 70mOhm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T54EE476M035ESA070 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
47 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
EE
Voltage - Rated
35 V