T54E2456M075VSB050
DigiKey Part Number
3581-T54E2456M075VSB050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T54E2456M075VSB050
Description
CAP TANT POLY 45UF 75V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 75 V Nonstandard 50mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Vishay Polytech
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tray
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.315" L x 0.173" W (8.00mm x 4.40mm)
Capacitance
45 µF
Height - Seated (Max)
0.365" (9.28mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
E2
Voltage - Rated
75 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm @ 100kHz