VS-3C20ED07T-M3/I
DigiKey Part Number
112-VS-3C20ED07T-M3/ITR-ND - Tape & Reel (TR)
112-VS-3C20ED07T-M3/ICT-ND - Cut Tape (CT)
112-VS-3C20ED07T-M3/IDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VS-3C20ED07T-M3/I
Description
RF DIODE SCHOTTKY 650V 114W SMPD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Diode Schottky - Single 650V 20 A 114 W SMPD
Category
Current - Max
20 A
Manufacturer
Vishay
Capacitance @ Vr, F
82pF @ 400V, 1MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Dissipation (Max)
114 W
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Diode Type
Schottky - Single
Package / Case
TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), Variant
Voltage - Peak Reverse (Max)
650V