VGSOT22C-G3-08
DigiKey Part Number
112-VGSOT22C-G3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-VGSOT22C-G3-08CT-ND - Cut Tape (CT)
112-VGSOT22C-G3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VGSOT22C-G3-08
Description
22V;IR=1UA;IP=9.4A;P=400W;CD=85P
Detailed Description
41V Clamp 9.4A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-3
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9.4A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Capacitance @ Frequency
70pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
25.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
41V