SMBJ78CA-M3/52 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Bourns Inc.
Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 181
Comchip Technology
126V Clamp 4.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
SMBJ78CA-M3/52
DigiKey Part Number
SMBJ78CA-M3/52-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ78CA-M3/52
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V