SMAJ58CA-M3/61 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 6,853
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Datasheet
Littelfuse Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
MCC (Micro Commercial Components)
Littelfuse Inc.
Similar
Similar
Comchip Technology
Comchip Technology
Image for SMAJ58CA-M3/61 is not available
SMAJ58CA-M3/61
DigiKey Part Number
SMAJ58CA-M3/61-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ58CA-M3/61
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
93.6V Clamp 4.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V