SMAJ188AHM3/I is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Image for SMAJ188AHM3/I is not available
SMAJ188AHM3/I
DigiKey Part Number
SMAJ188AHM3/I-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ188AHM3/I
Description
TVS DIODE 188VWM 328VC DO214AC
Customer Reference
Detailed Description
328V Clamp 910mA Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Power - Peak Pulse
400W
No
Series
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
188V
Voltage - Breakdown (Min)
209V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
328V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
910mA