SMAJ188A-M3/61 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 5,268
Datasheet
Image for SMAJ188A-M3/61 is not available
SMAJ188A-M3/61
DigiKey Part Number
SMAJ188A-M3/61-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ188A-M3/61
Description
TVS DIODE 188VWM 328VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
328V Clamp 910mA Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
910mA
Mfr
Power - Peak Pulse
300W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
188V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
209V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
328V