SMAJ15A-M3/5A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 7,380
Datasheet
YAGEO
YAGEO
Image for SMAJ15A-M3/5A is not available
SMAJ15A-M3/5A
DigiKey Part Number
SMAJ15A-M3/5A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ15A-M3/5A
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.4V Clamp 16.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V