Image for SMAJ11A-E3/61 is not available
SMAJ11A-E3/61
DigiKey Part Number
SMAJ11A-E3/61GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ11A-E3/61GICT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ11A-E3/61GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ11A-E3/61
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18.2V Clamp 22A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
22A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
11V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
12.2V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
18.2V