Image for SMA6J17A-M3/61 is not available
SMA6J17A-M3/61
DigiKey Part Number
SMA6J17A-M3/61-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA6J17A-M3/61
Description
TVS DIODE 17VWM 26.7VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26.7V Clamp 22.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
22.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
18.9V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
26.7V