SMA5J6.5CA-M3/5A is available for purchase but is not normally stocked.
STMicroelectronics
Image for SMA5J6.5CA-M3/5A is not available
SMA5J6.5CA-M3/5A
DigiKey Part Number
SMA5J6.5CA-M3/5A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA5J6.5CA-M3/5A
Description
TVS DIODE 6.5VWM 11.2V DO214AC
Detailed Description
11.2V Clamp 44.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
44.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
500W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
6.5V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
7.22V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
11.2V