SM8S30AHM3/I
DigiKey Part Number
112-SM8S30AHM3/ITR-ND - Tape & Reel (TR)
112-SM8S30AHM3/ICT-ND - Cut Tape (CT)
112-SM8S30AHM3/IDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM8S30AHM3/I
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO218AC
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 136A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-218AC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
136A
Mfr
Power - Peak Pulse
6600W (6.6kW)
Series
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Zener
Qualification
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Package / Case
DO-218AC
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V