SM15T36A-M3/57T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 489
Datasheet
Diotec Semiconductor
In Stock: 1,960
49.9V Clamp 30A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SM15T36A-M3/57T
DigiKey Part Number
SM15T36A-M3/57T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM15T36A-M3/57T
Description
TVS DIODE 30.8VWM DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
30A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30.8V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
34.2V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
49.9V