SM15T18CA-E3/57T
DigiKey Part Number
112-SM15T18CA-E3/57TTR-ND - Tape & Reel (TR)
112-SM15T18CA-E3/57TCT-ND - Cut Tape (CT)
112-SM15T18CA-E3/57TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM15T18CA-E3/57T
Description
TVS DIODE 15.3VWM 25.2V DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25.2V Clamp 59.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
59.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15.3V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
17.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25.2V