SM15T150CA-E3/9AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Datasheet
STMicroelectronics
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 183
Littelfuse Inc.
YAGEO
YAGEO
207V Clamp 7.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SM15T150CA-E3/9AT
DigiKey Part Number
SM15T150CA-E3/9AT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM15T150CA-E3/9AT
Description
TVS DIODE 128VWM 207VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Bidirectional Channels
1
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
128V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
143V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
207V