SBYV28-100-E3/73 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SBYV28-100-E3/73 |
Description | DIODE STANDARD 100V 3.5A DO201AD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 100 V 3.5A Through Hole DO-201AD |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SBYV28-100-E3/73 Models |
Category | Reverse Recovery Time (trr) 20 ns |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 100 V |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Capacitance @ Vr, F 20pF @ 4V, 1MHz |
Part Status Active | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V | Supplier Device Package DO-201AD |
Current - Average Rectified (Io) 3.5A | Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 3.5 A | Base Product Number |
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |