BZT52C4V7-E3-18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 23,558
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Similar
MCC (Micro Commercial Components)
Microchip Technology
Microchip Technology
Central Semiconductor Corp
Comchip Technology
In Stock: 915
onsemi
onsemi
Zener Diode 4.7 V 410 mW ±5% Surface Mount SOD-123
SOD 123
BZT52C4V7-E3-18
DigiKey Part Number
BZT52C4V7-E3-18-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52C4V7-E3-18
Description
DIODE ZENER 4.7V 410MW SOD123
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power - Max
410 mW
Mfr
Impedance (Max) (Zzt)
78 Ohms
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Tolerance
±5%