BZT52C22-E3-18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
MCC (Micro Commercial Components)
In Stock: 248
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 143,265
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 2,140
Microchip Technology
Microchip Technology
Central Semiconductor Corp
Comchip Technology
onsemi
onsemi
Zener Diode 22 V 410 mW ±5% Surface Mount SOD-123
SOD 123
BZT52C22-E3-18
DigiKey Part Number
BZT52C22-E3-18-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52C22-E3-18
Description
DIODE ZENER 22V 410MW SOD123
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
55 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 17 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Base Product Number
Power - Max
410 mW