BZT52C10-E3-08
DigiKey Part Number
BZT52C10-E3-08GITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZT52C10-E3-08GICT-ND - Cut Tape (CT)
BZT52C10-E3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52C10-E3-08
Description
DIODE ZENER 10V 410MW SOD123
Detailed Description
Zener Diode 10 V 410 mW ±5% Surface Mount SOD-123
Category
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 7.5 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Base Product Number
Power - Max
410 mW