BZT52B4V3-G3-08 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 5,284
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
Similar
MCC (Micro Commercial Components)
In Stock: 41
Similar
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
onsemi
Zener Diode 4.3 V 410 mW ±2% Surface Mount SOD-123
SOD 123
BZT52B4V3-G3-08
DigiKey Part Number
BZT52B4V3-G3-08-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52B4V3-G3-08
Description
DIODE ZENER 4.3V 410MW SOD123
Detailed Description
Category
Power - Max
410 mW
Mfr
Impedance (Max) (Zzt)
90 Ohms
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±2%