BZT52B3V3-G3-08
DigiKey Part Number
BZT52B3V3-G3-08GITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZT52B3V3-G3-08GICT-ND - Cut Tape (CT)
BZT52B3V3-G3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52B3V3-G3-08
Description
DIODE ZENER 3.3V 410MW SOD123
Detailed Description
Zener Diode 3.3 V 410 mW ±2% Surface Mount SOD-123
Category
Power - Max
410 mW
Mfr
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Supplier Device Package
SOD-123
Tolerance
±2%